Земельні аукціони — особливість процедури на Prozorro.Sale


Важливим етапом становлення української економіки є відкриття земельних аукціонів, адже сільськогосподарські угіддя нашої держави становлять понад 60% земельного фонду в цілому. Протягом останніх двадцяти років власники земель не мали можливості необмеженого розпорядження своїм майном. Показувати землю як заставу в банках, складати договори купівлі чи продажу, обмінювати – все це було заборонено. Загострення ситуації в аграрному секторі виправдовується саме цим.

Публічні аукціони з продажу землі в Україні почалися. Найновіший закон про Інтернет-аукціони з продажу приміщень набуває чинності з 1 липня 2021 р. Українці мріяли про такі заходи протягом кількох десятиліть. Він передбачить більше механізмів діяльності як для фермерів, так і сільськогосподарської продукції для монополістів.

Земельні аукціони проводяться на майданчиках системи Prozorro.Sale

Прийнято Закон № 2195, який передбачає дані розміщення лотів для публічних аукціонів у режимі онлайн-обслуговування, тобто у системі Prozorro. Буде здійснюватися не тільки продаж або купівля приватної території, але й буде доступна оренда державної землі. Цю ініціативу схвалив 272 народний депутат.

Різноманітні державні об’єкти та майно муніципалітету піддаються впровадженню для електронної комерції через такі Інтернет-платформи, як Українська універсальна біржа. У такій формі виконуються сумлінність та ефективність продажів.

З того часу фермери можуть легко не тільки успадкувати сільськогосподарські землі, а й придбати їх на вигідних умовах. Але максимальний обсяг землі визначається до 100 гектарів. Для юридичних підприємств це становитиме 10 000 га, але тільки через 2,5 роки.

Якщо говорити про торгівлю, це лише земельні паї. Державні території будуть здаватися лише в оренду, як зазначено у Законі. Ці процедури відбуватимуться у формі електронного аукціону з молотка на Prozorro.Sale.Близько 5 років роботи системи Prozorro на його спеціальних сайтах було проведено 374 000 тендерів, в яких було задіяно понад 34 000 людей. 39 млрд грн – це дохід від проведених операцій, той, що надійшов до бюджетів різного рівня країни. Прочитайте про земельні торги на сайті Української універсальної біржі https://www.uub.com.ua/prozorro/perspektivni-rinki/zemelni-dilyanki/.