Типи деревини, яку можна придбати на електронних торгах


Ліс – це, напевно, один з ключових ресурсів, який повинен максимально цінитися владою держави. Так склалося, що в українських реаліях це поняття не зовсім розповсюджено. За останні роки були вирізані величезні ділянки засаджень. Більш того, все це проводилось в форматі прямих договорів. Як результат, бюджет країни з цих придбань недотримував величезну суму коштів. 

Як результат, було прийнято рішення про те, що продаж лісу – це та процедура, яка також повинна контролюватися системою ПроЗорро. Враховуючи той момент, що ця система на той момент уже встигла показати себе з кращого боку – це було дійсно правильно рішення.

Скориставшись послугами електронного майданчика tender.uub.com.ua, ви можете особисто впевнитися в тому, що перелік доступних торгів з продажу деревини дійсно величезний. Вам залишається лише обрати з цього списку той тип сировини.

Які типи сировини можна знайти на електронних майданчиках?!

Почати варто з того, що деревина може бути хвойною або листяною. Відповідно, це той критерій, від якого залежить її щільність та якість.

Окрім цього, деревина – це ресурс, який можна поділити на дві групи, це:

  • Робоча сировина – це той ліс, який піддається обробці й може використовуватися при виробництві меблів, різних виробів, в будівельній сфері та інших серйозних напрямках. Говорячи більш простими словами – це дерево, яке підлягає використанню в важливих напрямках;
  • Промислова сировина – це вже те дерево, яке не відповідає основним критеріям. Як результат, його можна використовувати в якості дерев’яного палива, або  ж в  інших напрямках, де немає якихось суворих критеріїв до матеріалів.

Говорячи про робочу сировину, її можна поділити на ще 4 групи, якщо брати до уваги саме європейські стандарти.

Сировина може входити до груп: A, B. C, D. Відповідно, А – це та сировина, що немає майже ніяких дефектів і готова до використання в будь-яких напрямках, а D – це дерево з сучками, кривизною та іншими явними деформаціями.

Основне завдання учасника торгів – це визначитися з тим, яка саме деревина його цікавить. Це дійсно важливий момент і до нього потрібно підходити максимально відповідально. Звертати увагу можна на різні моменти. Чим більше пунктів буде враховано, тим менше вірогідність того, що вам буде зроблено неправильний вибір.