Можливі ризики для учасників електронних торгів


Участь в тендері – це не завжди максимально безпечно, як про це думають деякі учасники. Звичайно, система ProZorro контролює всі основні моменти, підписання угод й тому подібні кроки організаторів. При цьому, є певні ситуації, коли звичайний користувач міг не враховувати якісь моменти, які дійсно можуть бути для нього небезпечними.

Почати варто з основного кроку – це вибір електронного майданчика. Варто нагадати, що обирати потрібно виключно акредитовані сервіси з позитивною репутацією. Як приклад можна привести давно всім відомий ресурс tender.uub.com.ua.

Важливо, щоб майданчик був не тільки надійним, але ще й зручним. Саме тому, важко конкретно рекомендувати якийсь один ресурс, який буде ідеальним для кожного користувача.

Про які саме ризики йде мова?!

Почати варто з того, що є деякі ситуації, коли організатор тендеру проводить самі торги для того, щоб зробити певний звіт та не мати проблем з законом. Тобто, переможець відомий з самого початку. Робиться все зазвичай шляхом створення дуже вузького оголошення, під яке підходить лише один учасник.

Є також і інші ситуації, коли організатор тендеру робить акцент на тому, щоб знайти самий дешевий варіант. Відповідно, серйозні компанії з високою якістю послуг навіть не можуть стати переможцями таких торгів. 

Ще одна цікава ситуація, коли організатор хоче отримати не просто виконавця послуг, але послуги з унікальним проектом. Тобто, певна компанія надає свій план і способи його реалізації, а сам організатор відхиляє заявку і надалі використовує ці дані вже самостійно.

Всі ці моменти дуже важко контролювати, тому ніхто не може гарантувати того, що відправляючи заявку на участь в тендері, ви самі не зіштовхнетесь з чимось подібним.

Варто зазначити, шо всі ці моменти не є якоюсь глобальною проблемою і якщо підходити до процесу пошуку цікавого оголошення більш відповідально, то всі ці моменти можна обходити стороною.

Особливу увагу варто приділяти роботі щ власною документацію. Надання пакету документів – це одна з ключових умов. Яка повинна виконуватися в чітко зазначений час. Тому, потрібно з самого початку робити на таких моментах особливий акцент і вже після цього приймати якісь рішення. На крайній випадок, завжди можна проконсультуватися з більш досвідченими спеціалістами.