Реалізація деревини в Україні через систему Прозорро


На електронному аукціоні в системі Прозорро.Продажі через Українську універсальну біржу можна придбати будь-який різновид необробленої деревини. З 2020 року ця цінна сировина в Україні продається через відкриті електронні торги. Цей проект розрахований на ті лісові українські господарства, які реалізують більше, ніж ¼ частину від своїх запасів деревини. Всяі лоти на аукціонах поділені за групами на основі сорту деревини та її об’єму. Мінімальна ціна лоту складає 200 тисяч гривень, а мінімальний обсяг деревини в одному лоті не може бути менше 150 кубічних метрів. Дізнатися більше можна за посиланням https://sale.uub.com.ua/ru/filter/wood.

Як купити деревину через ЕТМ

Придбати ліс в Україні можуть всі бажаючі на рівних правах через відкритий аукціон. Найпопулярнішими є такі сорти деревини: дуб, сосна, ялина, береза, вільха, тощо. Також особливою популярністю користується дров’яна сировина промислового призначення. Для того щоб придбати лісоматеріали, потенційний покупець повинен обрати торгівельну платформу для реєстрації та створити там особистий кабінет. Після сплати реєстраційного та гарантійного внеску йому буде відкритий доступ до участі в аукціоні.

Всі торгівельні майданчики підключені до єдиної бази даних системи Прозорро.Продажі, тому активні лоти відображаються на усіх торгівельних платформах.

Обравши необхідний лот, варто уважно прочитати його опис, а саме: об’єм, сорт деревини, рівень вологості та інші характеристики. Також варто звернути особливу увагу на термін поставок.

На даний час більш ніж 250 лісових господарств України продають свою деревину, яку вони отримали під час санітарної вирубки або оздоровлення лісів. Раніше ця деревина, що є цінним ресурсом країни, реалізовувалася по тіньовим схемам, створеним на домовленостях та корупції. Але наразі продаж лісоматеріалів здійснюється через відкриті та прозорі торги. Завдяки цьому вдалося ліквідувати багато сірих схем, із-за яких держава втрачала кошти.

Кожен день на сайті торгівельного майданчику УУБ з’являються нові лоти, в яких представлені різні сорти деревини та дров’яної продукції. Наявного об’єму лісу в Україні вистачить, щоб задовольнити потреби як малого, так і великого бізнесу. Деревина на аукціонах продається по ринковій ціні, а завдяки тому, що тут немає можливості для хабарництва, посадові особи не можуть скористатися своїм становищем для наживи. Ніякого стороннього втручання на хід торгів на електронній платформі УУБ бути не може. Завдяки цьому забезпечується чесність та прозорість реалізації деревини.

Більш детально ознайомитися з особливостями продажу деревини в Україні та реалізації інших видів держмайна можна тут sale.uub.com.ua. Якщо у вас виникли труднощі з користуванням торгівельним майданчиком, то ви завжди можете звернутись за допомогою до кваліфікованих менеджерів біржі. Вони безкоштовно надають консультаційні послуги та можуть допомогти в пошуку необхідного лоту.