Електронні торги в Україні: етапи їх проведення та інші особливості


Для того щоб підприємства чи фізичні особи могли придбати деревину, в Україні була створена спеціальна електронна торгівельна система – Прозорро.Продажі. В ній зібрана велика база лотів, продавців та покупців. Тут можна придбати деревину таких порід дерев: сосна, береза, дуб, вільха, ялина та інші. Тут https://sale.uub.com.ua/ru/news/ciny-na-kruglyak-vilqhy-na-prozoro-prodazhi можна знайти багато цікавого про реалізацію деревини.

Продаж деревини здійснюється через акредитовані маркетплейси – торгівельні електронні майданчики, яких створено понад 40.

Як обрати маркетплейс

Торгівельні майданчики підключені до єдиної бази даних Прозорро та характеризуються однаковими тарифами. Але відмінності між ними все же є. Для того, щоб обрати електронну платформу, необхідно звернути увагу на такі критерії:

  1. чи зручним для користування є сайт торгівельного майданчику;
  2. чи зрозуміло надається інформація щодо участі в аукціоні;
  3. чи швидко менеджери відповідають на питання, що виникають в учасників торгів;
  4. чи зручним є пошуковий фільтр, який необхідний для швидкого знаходження цікавого лоту;
  5. чи немає збоїв в роботі сайту.

На сайті sale.uub.com.ua знаходиться досить цікава інформація про електронні торги в Україні на особливості участі в них.

Етапи участі в торгах

Після того, як маркетплейс буде обраний, необхідно зареєструватися на ньому. Далі потрібно буде підготувати вказані в умовах щодо лоту документи, які необхідно буде відправити в електронному вигляді у випадку, якщо учасник стане переможцем аукціону. Ці документи потрібні для підписання електронного договору купівлі-продажу з продавцем.

Після реєстрації користувач торгівельного майданчику може скористатися пошуковим фільтром для того, щоб швидко знайти необхідний лот. Для цього потрібно лише ввести відповідні параметри. Якщо з пошуком виникнуть труднощі, користувач може звернутися за допомогою до менеджера торгівельного майданчику.

Коли необхідний лот буде знайдено, можна подати заявку на участь в аукціоні. Але перед цим необхідно ознайомитися з умовами проведення торгів: початковою вартістю лоту, датою та часом початку аукціону, а також розміром гарантійного внеску. Якщо умови є задовільними, то після подачі заявки та сплати внеску можна прийняти участь в торгах, що будуть проведені в назначений системою час.

Внески

Також варто знати про два види внесків: реєстраційний та гарантійний. Розмір гарантійного внеску, зазвичай, становить 5% від початкової вартості товару. Розмір реєстраційного також внеску залежить від ціни лоту. Наприклад, якщо початкова ціна лоту складає не більш, ніж 300 тисяч гривень, то реєстраційний внесок складатиме 340 грн.

Оператор торгівельного майданчику отримує винагороду від учасника аукціону у вигляді 1,5% від ціни продажу лоту. Ця сума буде утримана з гарантійного внеску. Залишок коштів буде повернений переможцю аукціону. У випадку, якщо учасник аукціону не переміг в ньому, то гарантійний внесок йому буде повернений у повному обсязі.