За яким принципом будуть проводитися земельні торги в Україні


Земельні ділянки у всі часи мали серйозний попит і навіть на тих самих електронних майданчиках завжди можна було знайти величезну кількість лотів з земельними угіддями. Ситуація стала ще більш цікавою після зняття мораторію на продаж землі та запуск самого ринку землі. Говорячи простими словами, мова йде про розпродаж сільськогосподарських угідь та можливість їх придбання компаніями, юридичними та фізичними особами.

Не секрет, що самі земельні ділянки виставляються на електронні торги і під контролем системи ПроЗорро проводяться аукціони, де кожен бажаючий може зробити свою пропозицію. 

Для того, щоб взяти участь в торгах, вам все ще потрібно визначитися з електронним майданчиком. Знайти акредитований сервіс наразі досить просто і для цього буде достатньо ознайомитися з інформацією на сайті ПроЗорро. Ви також можете відразу перейти за посиланням https://uub.in.ua/post/TorgipozemlskorostartuyutyvUkran_1, де є багато цікавої інформації про реалізацію земельних ділянок в форматі електронних торгів.

Що потрібно знати про проведення таких торгів?!

Почати варто з того, що влада попіклувалася про те, щоб були визначені чіткі норми, яку територію може отримати переможець в торгах. 

Згідно з чиним законодавством, мова йде про площу до 100 га в одні руки. У випадку, якщо мова йде безпосередньо про компанії та великі організації з юридичними особами та прозорою документацією, то вони отримують можливість купувати угіддя до 10.000 га. 

Важливо зазначити, що в законі прописано, що це стане можливим уже в 2024-м році. Більш за все в ринку землі зацікавлені фермери. Це можуть бути як серйозні підприємці, так і не сильні великі фермерські господарства, які хочуть придбати нові території для ведення господарства.

Що стосується самого формату електронних торгів під наглядом ПроЗорро, то саме такий формат може гарантувати цілком зрозумілі та рівні умови для всіх учасників. Кожен користувач маж змогу ознайомитися зі всіма вимогами оцінити свої шанси та зробити прозору й зрозумілу пропозицію.

Вибір електронного майданчика, проходження реєстрації, акредитації та інших процедур – це вже другорядні питання, які також потрібно брати до уваги. Ви можете звернути увагу на сайт uub.in ua. Українська універсальна біржа є одним з найбільш популярних та надійних сервісів, що пропонує взяти участь в електронних торгах кожному бажаючому.