Що таке Security Token


У криптовалюті термін Security Token може означати криптовалютний токен, зареєстрований як цінний папір, цифрове представлення традиційного цінного паперу, такий як акції (токенізований цінний папір), або криптографічний код, який використовується в комп’ютерній безпеці. Нові захоплюючі криптовалютні продукти, про які ви дізнаєтеся з новин, відносяться до перших двох, а давній технічний термін, що використовується в комп’ютерній безпеці та криптовалюті під час обговорення бекенда, — до третього.

На цій сторінці ми зосередимося на перших двох типах захисних токенів, але ви також можете дізнатися про різницю між захисними токенами в комп’ютерній безпеці та захисними токенами як фінансовими продуктами. Термін «цифрові цінні папери» також можна використовувати для опису цифрових фінансових продуктів, які є цінними паперами. Якщо вам насамперед цікава торгівля криптовалютами, завітайте на сайт https://www.bybit.com/kk-KZ/

Різниця між токенізованими цінними паперами та токенами комп’ютерної безпеки

Якщо хтось використовує термін «токен безпеки», ми повинні зрозуміти, чи вони говорять про фінансові продукти або про комп’ютерну безпеку (це можна зрозуміти з контексту розмови). Чи говорять вони про сек’юритизовані та токенізовані цифрові фінансові продукти (можливо, криптовалюта, зареєстрована в SEC, спосіб торгівлі акціями Apple і Amazon з використанням технології блокчейн або заміна традиційних акцій компанії криптографічними токенами)? Якщо так, то токен безпеки має одне з перших двох значень, зазначених вище. Ми говоримо про комп’ютерну безпеку та токенізації в комп’ютерній безпеці? Якщо так, то токен безпеки має останнє значення.

Бентежить ось що:

  • У комп’ютерній безпеці та криптовалюті використовується багато однакових термінів (бо криптовалюта запозичує багато технологій з комп’ютерної безпеки);
  • Термін «безпека» має зовсім інше значення в комп’ютерній безпеці, ніж при обговоренні фінансових продуктів, регульованих SEC.

Далі, все це ще більше заплутується безліччю термінів «токен» (термін, що використовується в цілому, в економіці, в комп’ютерній безпеці та в криптовалюті по-різному). При цьому з ймовірністю 99% середня людина зіткнеться з терміном «токен цінного паперу» стосовно криптовалюти при обговоренні регульованих токенізованих фінансових продуктів, які є цінними паперами або мають справу з цінними паперами.

Первинний продаж цифрових цінних паперів іноді називають Security Token Offerings (STOs) або Digital Security Offerings (DSOs). Це схоже на IPO, але для цифрового фінансового продукту, зареєстрованого як цінний папір. Таким чином, чи то криптотокен, зареєстрований як цінний папір, чи цифрове подання акцій компанії, пропозиція такого продукту може називатися STO або DSO. Оскільки кожен може купити біткоін на https://www.bybit.com/uk-UA/, розумно буде розібратися у цих нюансах.