Продаж землі в системі Prozorro.Sale


У реальному часі порядок справ знаходиться в руках лише тих власників бізнесу, у яких звичка вживати заходів шляхом підкупу та шахрайства. Розповсюджуючи хабарі, вони здійснювали незаконні продажі, замасковані під довгострокову оренду. І мораторій діяв лише для фермерів, які займалися екстенсивним землеробством. Але її скасування надасть виробникам сільськогосподарської продукції дані про розумне використання коштів на своїх наділах та одержання значних вигод, і вони стануть справжніми власниками землі. Така позитивна сторона відкриє запуск торгівлі землею і докорінно змінить вектор ведення сільського господарства.

Інтернет-аукціони з купівлі-продажу землі на сайтах системи Prozorro.Sale

Не так давно був прийнятий Закон № 2195, який передбачає публікацію лотів для земельних аукціонів у цифровому форматі, тобто в системі Prozorro.Sale. Це стосується не тільки продажу приватної землі, а й права оренди земельної ділянки державного призначення. Цю ідею підтримали 272 народних представників.

Державні активи та майно муніципалітету вже давно продаються в електронних торгах через свідомо відкриті платформи, такі як Українська універсальна біржа. Прозорість та економічні результати аналогічної реалізації забезпечуються цим методом. 374 000 проведених аукціонів, на яких було зареєстровано понад 34 000 осіб, – це результат п’ятирічної онлайн -торгівлі в системі Prozorro.Sale. А капітал, отриманий від цих операцій, склав 39 млрд. грн. і був направлений до бюджетів різних рівнів.

Особливості продажу землі через тендери

Аукціони із земельних ділянок – це ідеальний варіант купити земельну ділянку сільськогосподарського призначення за прийнятною ринковою ціною та розпочати або збільшити свій бізнес. Для участі в них необхідно, щоб усі зареєструвалися на офіційному сайті Української універсальної біржі, так би мовити, і перерахувати гарантійні та реєстраційні депозити. Корисна інформація є за посиланням https://www.uub.com.ua/rus/prozorro/perspektivni-rinki/zemelni-dilyanki/

Вирішальним етапом у формуванні економічного положення України є залучення земельних торгів, сільськогосподарські площі в нашій країні становлять понад 60% кожного земельного активу. Близько 20 років землевласники не мали дозволу вільно володіти власним майном. Вони не отримали права укладати договори купівлі-продажу та міняти свої землі чи використовувати їх для застави банку. В аграрному секторі ситуація загострилася через подібні обмеження.