Сам факт оприлюднення звіту про виконання зобов’язань за договором у системі Прозорро під час закупівлі є обов’язковим заходом. Це регулюється частиною однієї статті 10 Закону № 922 «Про публічні закупівлі», яка була прийнята 25.12. 2017 року. Опублікувати звіт потрібно протягом двадцяти роб. днів з дня, коли виконується будь-яка з вимог:
- умови договору до кінця виконані обома учасниками;
- час правомочності договору добігає кінця;
- зобов’язання за договором перериваються.
Про це говорить пункт 12 частини 1 статті 10 Закону № 922, але тут потрібні роз’яснення. Якщо учасниками були виконані всі умови, то оприлюднення звіту може бути скоєно протягом 20 робочих днів. Тут немає необхідності чекати на час завершення дії договору. Крім того, немає необхідності очікувати закінчення крайнього терміну опублікування, це можна здійснити хоч на майбутній день.
Звіт про виконання договору під час закупівлі спрощеного формату
Законодавчо передбачається процедура аукціонів допорогового значення. Подібні закупівлі регулюються частиною 2 статті 3 Законодавчого акту № 922:
- потрібна прозорість при оформленні такого договору;
- звіт про виконання договору має бути оприлюднений у строк до 3 робочих днів з дати його оформлення учасниками (пункт 13, частина 1 стаття 10 та частина 3 стаття 3 Законодавчого акту № 922).
Так сам Законодавчий акт не змушує замовника торгів оприлюднити звіт про виконання учасниками договору під час здійснення спрощеного режиму закупівлі. Тут слід врахувати, що форма звітності може бути заповнена автоматично, де вказується номер типу здійснення процедури закупівлі.
До інформації самого звіту про виконані зобов’язання за договором надсилає частина 1 статті 42 Законодавчого акту № 922. При цьому вид документації регулюється Наказом № 490 Міністерства економічного розвитку, який набрав чинності 22.03. 2016 року.
Якщо подивитись поля внесення інформації в подібному звіті, то відомості в них вносяться в автоматичному режимі в системі Прозорро.Продажі. Дані при цьому беруться із введеної інформації до цього. Для демонстрації звіту про виконані договірні зобов’язання потрібно лише заповнити осередок договірної суми оплати, часу його дії та причину припинення зобов’язань за договором, у випадках, якщо складуться подібні обставини.
В системі Прозорро.Продажі можна купити ліс, землю sale.ueex.com.ua/filter/land-parcel, нерухомість та інше. Достатньо перейти на сайт Української енергетичної біржі та виконати необхідні кроки реєстрації, потім внести гарантійний внесок та зробити ставку.
Продаж необробленого лісу в системі Прозорро
Система електронного аукціону лісом-кругляком може стати найзручнішою для вас. Ви можете обрати біржу для придбання лісу вже сьогодні. Наприклад, це може бути Українська енергетична біржа.
Як тільки ви почнете взаємодіяти з системою електронних торгів, це може досить сильно поміняти ваші внутрішній потенціал і надасть шанси отримувати дохід. Вам необхідно зробити все, щоб цей ресурс міг виконати вам певні важливі завдання і паралельно з цим забезпечив вам можливість з великою увагою сприймати систему закупівель.
Саме з цієї причини необхідно спробувати приєднатися до системи торгів і спробувати разом з цим швидко розібратися на досягнення відмінних результатів. Система насправді може бути корисною. Тому серйозне ставлення до покупок і миттєво з цим перспективи отримувати від них саме ті результати, які насправді будуть важливими для вас.
Крок зворотного аукціону: що це?
Крок торгів у Prozorro – це зниження ціни лота. Подібний формат було взято для того, щоб гранично заощадити гроші бюджету. Переможцем оголошується той, чия пропозиція виявилася найменшою. Сюди відносяться: гроші, відсотки, якісь алгоритмічні формули. Для недопущення зловживань з 1.04.2016 року визначено межу кроку аукціонних торгів. Найменший – 0,5%, найбільший – 3% від передбачуваного бюджету тендеру.
Найменший крок та одиниці, в яких він обчислюється, обов’язково відображаються в оголошенні. Принцип формування кроку торгів в Прозорро.Продажі те, в якому порядку учасники здійснюватимуть кроки торгів, з’ясовується початковою вартістю напряму зниження, яку вони запропонували.
Починає робити крок учасник із найвищим запитом, закінчує – з найнижчим. Коли ж пропозиції збігаються, перевага виявляється тому, хто зробив його першим. При кожному колі може здійснюватися лише один хід зниження не менше ніж один крок, який вказує замовник. Найбільший крок не має обмежень, тому будь-який учасник може сильно знизити власну пропозицію і обернутися фаворитом. Учасник бачить пропозиції конкурентів і має право змінювати свою ціну.